Idealna książka pod choinkę

Święta to czas, w którym obdarowywanie innych odbywa się w zupełnie innym wymiarze, nabiera innej jakości i jest rytuałem, którego nie sposób sobie odmówić. Poszukiwania idealnych prezentów to najlepszy okres poprzedzający święta, ponieważ każdy z nas chce, aby prezenty na Boże Narodzenie były efektem przemyślanych zakupów i czymś, co wywoła szczery uśmiech na twarzy bliskiej osoby. Książka to potęga, za którą stosunkowo nie płaci się wiele. Niemniej, jest prezentem, który przenosi w inny świat i powoduje, że horyzonty samoistnie się poszerzają. Badania naukowe dowodzą, że książka to przedmiot, który znacząco poprawia nastrój. Warto mieć to na uwadze w przededniu świąt.

Co sprezentować znajomemu na święta?

Wybór samej książki może być zadaniem najtrudniejszym, gdy już podejmiemy decyzję o tym, że to właśnie ona będzie prezentem. W przypadku osób, z którymi nie wiąże nas bardzo bliska znajomość, warto zdecydować się na książkę o nieco bardziej uniwersalnym charakterze. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasz wybór nie minie się kompletnie z zainteresowaniami osoby obdarowywanej. Dosyć ciekawą propozycją jest książka Agaty Napiórskiej, pt. “Jak oni pracują?”, która postanowiła zagłębić się w system pracy poszczególnych jednostek parających się przede wszystkim pracą twórczą. Mamy wobec tego zestaw niezwykle ciekawych rozmów z literatami, muzykami, fotografami, a nawet rzeźbiarzami. To doskonała kompilacja, z której dowiadujemy się, że w rzeczywistości nie ma jednej dobrej metody na produktywne działanie, ponieważ każdy z twórców musi dopasować system pracy do własnych predyspozycji i upodobań. Rozmowy Agaty Przepiórskiej w sposób interesujący i momentami komiczny pokazują, że praca twórcza bywa zaskakującym owocem działań w najróżniejszych warunkach, które muszą być spełnione, aby dzieło powstało. Dla niektórych osób niewyobrażalnym jest pisanie kolejnej powieści w miejscu innym niż sklep Ikea, a dla innych warunkiem rozpoczęcia pracy jest kubek ulubionej herbaty. To fantastyczna lektura, która świetnie sprawdzi się w charakterze prezentu.