Rozwijające prezenty na święta

Grudzień, święta Bożego Narodzenia, a także Sylwester i Nowy Rok, to magiczne momenty, w których dajemy sobie różnego rodzaju podarunki. Niektóre upominki mogą być wartościowe, inne sentymentalne, a jeszcze inne edukacyjne i kreatywne. Te ostatnie są idealne zwłaszcza dla najmłodszego pokolenia. Zabawki, które uczą chodzić, mówić, czy pisać są obecnie bardzo popularne wśród maluchów. Jeśli więc chcemy kupić dla dzieci prezenty na Boże Narodzenie, które nie będą tylko bawić i cieszyć, ale także uczyć, to możemy przejrzeć zasoby księgarni online. Znajdziemy tam mnóstwo interesujących propozycji dla dzieci w każdym wieku.

Kolorowanie, malowanie i lepienie

Jeśli mamy do czynienia z dzieckiem w wieku przedszkolnym i szkolnym, to warto postawić na kreatywne zabawy takie jak malowanie, lepienie plasteliny i kolorowanie. W księgarniach z pewnością trafimy na mnóstwo edukacyjnych zestawów, w których znajdują się kredki, farby, pędzle, nożyczki, bloki i kolorowanki. Nieco starsze dzieci, które naprawdę pasjonują się rysowaniem, mogą ucieszyć się z walizek i pudełek, w których będą profesjonalne przybory do malowania. Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że kolorowanie czy malowanie farbami bardzo pobudza wyobraźnię i jest idealne dla dzieci, które potrzebują wyciszenia.

Malowanki dla najmłodszych

Jeżeli nasze dziecko stawia dopiero pierwsze kroki i uczy się w prawidłowy sposób trzymać kredki, to w księgarni możemy znaleźć specjalne zestawy dedykowane właśnie dla takich maluchów. Kredki dla dzieci są grubsze niż te tradycyjne i dzięki temu łatwiej trzymają się w ręce malucha. Ostatnio dosyć popularne są także tak zwane kolorowanki wodne, które bardzo mogą się przydać na prezenty na Boże Narodzenie. Do takich książeczek dołączone są przeważnie flamastry, do których wlewa się wodę. Zabawa polega na malowaniu białych miejsc, które pod wpływem wody zabarwiają się na odpowiednie kolory. Gdy książeczka wyschnie kolorowanie, można zacząć na nowo. Ta zabawa jest bardzo bezpieczna i idealna nawet dla dwulatków.