Szczypta magii idealnym prezentem pod choinkę

Prezenty na Boże Narodzenie (https://www.taniaksiazka.pl/Prezenty) to zadanie, które wielokrotnie przerasta zatroskanych rodziców, pragnących zagwarantować swoim pociechom jak największą satysfakcję. Tymczasem doskonałe rozwiązania znajdują się niemal na wyciągnięcie ręki. Dzieci, nawet te najmłodsze, uwielbiają zanurzać się w innym świecie, poznawać fikcyjnych przyjaciół, z którymi w pewnym stopniu się utożsamiają i doświadczać magii płynącej z czytania ponadczasowych książek. Czym możemy zaskoczyć dziecko z okazji Świąt Bożego Narodzenia?

Harry i przyjaciele, czyli fantastyczna seria J.K. Rowling

Nie będzie niespodzianką, że świetna seria o Harrym Potterze wciąż plasuje się na szczycie książek, po które warto sięgać. Historia małego czarodzieja, który nieoczekiwanie dowiaduje się, że w żadnym stopniu nie pasuje do świata, w którym przyszło mu żyć, wciąga od pierwszej strony. Jednocześnie pozwala sądzić, że gdzieś równolegle, w innej rzeczywistości funkcjonuje magiczny świat, w którym istotne wartości mają ogromne znaczenie, a zło ostatecznie zawsze przegrywa z dobrem. Seria książek o młodym czarodzieju robi wrażenie po latach od pierwszej premiery i nic w tym dziwnego. Lekkie pióro pisarki sprawia, że z łatwością przenosimy się do wykreowanego świata, w którym niemal wszystko jest możliwe. Dla małego dziecka historia Harry’ego jest niezwykle pasjonującą przygodą i możliwością wzbogacania własnej wyobraźni oraz poszerzania horyzontów. To strony wypełnione morałem oraz fantastycznym poczuciem humoru. Taki prezent pod choinką to doskonały sposób na zainteresowanie dziecka światem literatury i niemal pewna gwarancja na to, że dziecko zechce sięgać po inne książki, by odkrywać nowe światy i przeżywać przygody innych bohaterów. Wielu ludzi uważa, że Harry Potter to towarzysz, z którym chce się dorastać, któremu chce się towarzyszyć, a gdy dochodzi się do ostatniej strony, od razu pragnie się zacząć przygodę od początku. Warto zastanowić się nad takim właśnie prezentem pod choinkę. Odrobina magii zaklęta na stronach powieści to doskonały pomysł na udane święta.